Column • 22 september 2026

Column: Nieuwsgierig naar talent

Op 7 oktober stap ik vanuit Deventer weer in de auto richting Leeuwarden. Best een eind rijden voor een evenement van een paar uur. Toch doe ik dat graag. Want iedere keer als ik voor Bakery Sweets Center in het Noorden ben, zie ik hoeveel er gebeurt rond talent, opleiden en werken in de levensmiddelenindustrie.

Futuremakers brengt dat allemaal bij elkaar. Bedrijven, onderwijs, studenten en werkzoekenden ontmoeten elkaar niet alleen rond vacatures, maar vooral rond de vraag: wat kun je, waar word je enthousiast van en waar zou dat kunnen passen?

Die dag ben ik er vanuit mijn rol in de werkgroep Communicatie van Bakery Sweets Center, maar ook als adviseur voor SOL. SOL is het opleidings- en ontwikkelingsfonds voor de levensmiddelenindustrie en heeft zelf geen vacatures of stageplaatsen. Toch staan we bewust op Futuremakers.

Juist omdat wij verbindingen leggen. Tussen bedrijven die mensen zoeken, werkzoekenden die soms nog niet weten wat er allemaal mogelijk is en onderwijs dat kan helpen om de volgende stap te zetten. We kijken daarbij verder dan diploma’s en functietitels. Skills als samenwerken, communiceren, eigenaarschap en flexibiliteit zijn minstens zo interessant.

En dat is wat ik zo mooi vind aan Futuremakers. Je hoeft nog niet precies te weten waar je naar op zoek bent. Een goed gesprek kan zomaar een richting opleveren waar je zelf nog niet aan had gedacht.

Dus ja, op 7 oktober rijd ik graag weer naar het Noorden. Nieuwsgierig naar het talent dat ik daar ga ontmoeten.

Leandra van Dijk
Werkgroep Communicatie Bakery Sweets Center
Adviseur SOL

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Volg ons op Facebook, Instagram en LinkedIn